Stowarzyszenie LIDER


Głównym bodźcem do tego, aby powstało Stowarzyszenie była świadomość wychowawców pracujących na obozach socjoterapeutycznych. Dzieci nie mające wsparcia w najbliższym otoczeniu, wracają z nich do domów, w których czeka je to samo, co przed wyjazdem. Więc chcemy pomagać im. Nasz cel to: pomoc dzieciom i rodzinom w trudnych sytuacjach, działalność charytatywna, przeciwdziałanie patologiom społecznym, organizacja i promocja wolontariatu...

Get Adobe Flash player

Formularz kontaktowy

Nieudanie rozpoczęła się druga edycja "Gniezno na szczudłach!" w ramach V Królewskiego Festiwalu Artystycznego.
Plany niespełna trzygodzinnego eventu storpedowała pogoda, bowiem tuż po godzinie 16:00 przeszła nad miastem nawałnica.

 

Zabawy dla całych rodzin pod nazwą "Gniezno na szczudłach" to cykl happeningów w ramach V Królewskiego Festiwalu Artystycznego pod auspicjami Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Do dyspozycji mieszkańców przez 4 weekendy od lipca do sierpnia będą ręcznie wykonane zabawki o niestandardowej wielkości oraz zajęcia w obszarze animacji. Proponujemy wspólną zabawę przy "serach szwajcarskich", "cymbergajach", "labiryntach", "pędzących żółwiach i ślimakach" i tym podobnych, a także spotkania przy ciastolinie, bampach, przestrzennym Twisterze czy chuście animacyjnej.

Ideą przedsięwzięcia będzie integracja rodzin poprzez zabawę tymi niekonwencjonalnymi zabawkami w plenerze, z pomocą wykonawców, czyli wolontariuszy. Głównym założeniem tego projektu będzie jednak przełamanie schematu myślowego, że zabawa jest skierowana wyłącznie dla najmłodszych. Dlatego aby nie odbierać radości tym nieco starszym Gnieźnianom, wolontariusze będą zachęcać do zabawy całe rodziny bez ograniczeń wiekowych oraz pomagać im w rozszyfrowaniu zasad działania danej zabawki.


Kolejne spotkania miejmy nadzieję, już bez pogodowych szaleństw, odbędą się zgodnie z planem.
Oto harmonogram tegorocznej edycji GNS:
2 lipca, sobota, godz. 17:00 (odwołane)
3 lipca, niedziela, godz. 16:00
9 lipca, sobota, godz. 17:00
10 lipca, niedziela, godz. 16:00
6 sierpnia, sobota, godz. 17:00
7 sierpnia, niedziela, godz. 16:00
20 sierpnia, sobota, godz. 17:00
21 sierpnia, niedziela, godz. 16:00

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów - Stowarzyszenia Lider oraz Królewskiego Gniezna.

Copyright © 2018 Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Młodzieży LIDER  Rights Reserved.